Get Adobe Flash player

Archive for March, 2017

Results Elmbridge Assessment Race 26th march 2017

Results

SMK1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 JOSE RAMALHO ELM SM 1 02:09:39
2 KEITH MOULE CLM S 1 02:09:40
3 TIM PENDLE NOR S 1 02:12:17
4 MAGNUS GREGORY LON S 1 02:13:10
5 ROBERT POOLE LBZ S 1 02:13:54
6 LUKE BOWYER ELM S 1 02:15:58
7 MATTHEW JOHNSON CLM S 1 02:16:14
8 JAMES RUSSELL CLM S 1 02:16:42
9 MARK WILKES CLM S 1 02:16:52
10 LEWIS DUFFIELD CLM S 1 02:17:25
11 ALBERT HICKS NOR S 1 02:20:05
12 JONATHAN O’GRADY RUN S 1 02:23:01
13 ANDRAS KOVACS WEY JM 1 02:24:15
14 MATT PARKES BSF S 2 02:24:19
15 LEO TURNELL-RITSON EXE J 2 02:25:10
16 FRANCIS HUNTINGFORD EXE J 2 02:27:17
17 JOSHUA WESTWOOD FOX J 2 02:29:18
18 CESAR FALCO WEY S 2 02:34:18
ZYGGY CHMIEL NOT S 1 rtd
GEORGE DURDEN ELM S 1 rtd
JOE FITZPATRICK BSF S 2 rtd
LUKE HARDING LON S 1 rtd
CONNOR PETERS LON S 1 rtd
TOM SHARPE RIC S 1 rtd
BILLY BUTLER FOX S 1 rtd
SLK1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 LIZZIE BROUGHTON RIC F 2 02:05:34
2 LANI BELCHER ELM F 2 02:05:35
3 ALEX LANE LON F 3 02:06:34
4 JENNY WITHERS ELM F 3 02:11:17
5 NICOLE WILLIAMS ROY F 3 02:16:36
6 ALICE HAWS WEY F 3 02:17:13
7 JENNY ILLIDGE WOR F 2 02:17:42
8 GEORGINA MCMULLEN ELM JF 6 02:34:06
9 SEB SHAW FLA SM 4 02:39:37
FAY LAMPH WEY F 2 rtd
JMK1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 CHARLIE SMITH LBZ J 1 01:39:36
2 OSCAR MCKITTRICK ELM J 2 01:39:37
3 JOE PETERSEN BAN J 1 01:39:49
4 WILL SCAMMELL LON J 2 01:42:44
5 TIM GANNICOTT-PORTER CLM J 2 01:43:52
6 LUKE SHAW NOR SM 1 01:43:53
7 TIMOTHY DOWDEN NOR J 2 01:44:29
8 PHILIP MILES RLS J 2 01:44:36
9 ALEX MCINTYRE CLM J 2 01:44:48
10 JAMES SMITHSON RLS J 2 01:45:00
11 DOUGAL GLAISHER EXE J 3 01:46:21
12 KIEREN HAYWARD NOR J 2 01:47:39
13 ALEXANDER BICKNELL WEY J 3 01:47:42
14 ANDRAS KERESZTURI EAL J 3 01:48:11
15 ALEX GREAVES RLS J 3 01:49:40
16 TAINE HOWLETT RLS J 2 01:53:31
17 RYAN INGHAM WEY J 2 01:53:47
18 PATRICK MONGAN LIN J 3 01:54:21
19 RYAN SMITH ELM J 4 01:54:56
20 ZAK BENSTEAD ELM J 4 01:56:47
21 WILLIAM MCCRACKEN BAN J 3 01:57:12
22 KIERON KILLEY WOR J 3 01:59:44
23 SAM GUNN ELM J 4 02:00:19
24 KIERAN BURR WEY J 4 02:00:23
25 GEORGE URQUHART BAN J 4 02:04:32
26 SEAMUS CUMMINGS BAN J 4 02:10:58
JACK CARTER ROY J 5 dns
ARTHUR URQUHART BAN J 2 dns
HARRY SAUNDERS RLS J 2 rtd
ALEXANDER BUNYON CLM J 3 rtd
MATTHEW CALLOW NOR J 2 rtd
SAM DRANE NOR J 3 rtd
JAMES HOW NOR J 3 rtd
JOSEPH ROSENFELD EAL JM 3 rtd
JLK1
Position Name Club Class Div Time Points P/D
1 EMMA RUSSELL CLM JF 3 01:29:37
2 FREYA PETERS RIC JF 3 01:29:48
3 FLORENCE DUFFIELD NOR JF 3 01:29:56
4 GEORGIA CARMICHAEL LON JF 3 01:33:20
5 SAMANTHA MARTYN WEY JF 3 01:33:22
6 BRONTE HOLDEN NOR JF 3 01:33:23
7 ZOE CLARK ROY JF 4 01:33:32
8 MAIA WALLACE-LOIZOU RIC JF 4 01:36:32
9 STEPHANIE HUTCHINSON LON JF 3 01:37:01
10 ARTHUR LEECH RIC JC 4 01:38:07
11 ZOE HURRELL ADS JF 4 01:38:36
12 ELLEN SLACK ROY JF 5 01:43:13
13 ABI AVERY ROY JF 7 01:52:00
14 EMILY HEWITT SOU F 4 02:05:44
MOLLY CARTER ROY JF 4 dns

Elmbridge Junior Half Marathon 2017, Easter Sunday 16th April

Link to Elmbridge Half Marathon 2017

2017 Children’s Beginner Courses.

Our children’s beginner courses for 2017 have finished.

 

They will start running from April 2018, weather permitted. If you would like to know more or are interested click on this link.